Rośliny do sypialni – oczyszczające powietrze

Rosliny doniczkowe

Sypialnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Przede wszystkim pełni funkcję wypoczynkową oraz relaksacyjną. Statystycznie spędzamy w nie ok 1/3 naszego życia. Dlatego też kwiaty do tego pomieszczenia dobierajmy ze szczególną ostrożnością. Rośliny te nie tylko powinny wprawiać nas w dobry nastrój, ale również miały właściwości oczyszczające powietrze.

Rośliny do sypialni, źródłem tlenu podczas snu

Istnieje wiele gatunków roślin, które nie tylko poprawiają aranżację wnętrza ale również pochłaniają dwutlenek węgla i produkują tlen. Niektóre z nich niwelują nawet szkodliwe toksyny wydzielane przez farby, lakiery czy dym tytoniowy. Zatem, które rośliny wybrać do sypialni?

Przede wszystkim takie, które mają odwróconą fotosyntezę. Chodzi o rośliny, które właśnie w nocy produkują tlen. W ten sposób zapewnią nam odpowiednie dotlenienie oraz nawilżenie powietrza. Sprawi to, że będziemy czuli się wypoczęci, jak również odzwierciedli się to dobrą kondycją naszej cery.

Pierwszą rośliną doniczkową, którą polecamy jest Aloes drzewiasty oraz zwyczajny. Wybór ten wydaje się oczywisty, gdyż stosuje się go również w przemyśle kosmetycznym i medycznym. Ma właściwości łagodzące oraz bakteriobójcze.

rośliny doniczkowe

Posiada mięsiste liście, dlatego też dobrze będzie się prezentował w zarówno w prywatnym wnętrzu, jak również w pomieszczeniach reprezentacyjnych. Nie wymaga dużej ilości wody, jednak podłoże warto zabezpieczyć nawozem wymieszanym z piaskiem i gliną. Jednak nie jest odporny na nawet delikatne przymrozki, zatem zimą należy trzymać go w umiarkowanej temperaturze.

Kolejną rośliną jest Filodendron. Również wymaga on umiarkowanej pielęgnacji. Czas podlewania przypada od jesieni do wiosny, w pozostałe miesiące wystarczy je tylko zraszać letnią wodą. Należy również pamiętać, iż ta roślinka nie lubi być narażana na promienie słoneczne, lepiej trzymać ją w cieniu.

Na koniec doradzamy jeden z ulubionych kwiatów większości domowników, czyli storczyk. Ta piękna roślina doniczkowa może kwitnąc nawet parę razy w roku, jeśli jest odpowiednio pielęgnowana. Jest to kolejny kwiat lubiący dosyć ciepły klimat. Latem jest to ok. 24st. Celsjusza, a zimą ok. 18st. Storczyka użyźniamy nawozem specjalnie przeznaczonym do tej grupy roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>