Nowe metody ocieplania. Jak ocieplić pokój na poddaszu?

izolacja poddasza pianką PUR Śląsk

Na rynku materiałów do termoizolacji możemy znaleźć bardzo dużo, jednak do najpopularniejszych należą: wełna mineralna oraz styropian. Co roku pojawiają się nowe propozycje ociepleń. Są to albo udoskonalone wersje już sprawdzonych materiałów lub nowatorskie, z nowych surowców. Jedną z takich propozycji jest zastosowanie pianki poliuretanowej. Jest to jedna z metod ocieplania natryskowego.

Pianka pur, ponieważ tak też jest nazywana, wykorzystywana jest najczęściej do termoizolacji dachów, ponieważ jest lekka oraz wykazuje wysoką odporność chemiczną oraz biologiczną. Pianka pur to materiał wytwarzany z gotowych składników i nanoszony za pomocą agregatu.

Czym ocieplić strych?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na ocieplenie poddasza, aby zaaranżować strych na przykład jako dodatkowy pokój. Przy ociepleniu stropu stosuje się zarówno wełnę jak i styropian, ale nie są to jedyne materiały jakie można wykorzystać. Wełna mineralna świetnie sprawdzi się jako ocieplenie drewnianego stropu na poddaszu, ponieważ jest niepalna, bardzo sprężysta, dzięki temu zdoła pokryć trudno dostępną powierzchnię.

Styropian niestety nie jest tak elastyczny jak wełna oraz nie tworzy bariery akustycznej, ale, gdy mamy do czynienia ze stropem betonowym bardzo dobrze sprawdzi się jako forma termoizolacji.
Świetną metodą jest zastosowanie pianki poliuretanowej (pur). Jest ona lekka, a także posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Zastosowanie pianki może być pozornie proste, choć potrzeba profesjonalnych narzędzi do jej prawidłowego zaaplikowania.
Dlatego warto zdecydować się na usługi  specjalistycznych firm?

Kwestia ceny Ocieplenia

Warto także wziąć pod uwagę cenę poszczególnych materiałów.
Wełna mineralna jest zdecydowanie tańsza niż pianka pur, która izoluje lepiej. Należy także pamiętać, że pianka jest bardzo lekka, a wełna obciąża ściany poddasza, co przekłada się na żywotność budynku. Zatem jeśli chcemy, aby nasz dom przetrwał jak najdłużej w nienaruszonym stanie, warto zainwestować w piankę poliuretanową. Natomiast, gdy chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy możemy zdecydować się na wełnę mineralną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>