Jak zdbać o trawnik w lecie?

zadbany trawnik

Jak wiadomo temperatura powietrza jest coraz wyższa, a co za tym stoi wysycha trawa. Jak poradzić sobie z utrzymaniem ogrodu w ładzie, gdy nie bardzo mamy na to czas? Powinniśmy zapoznać się z pewnymi skutecznymi sposobami, które potrafią usprawnić pielęgnację naszych ogrodów.

Pierwszym ważnym czynnikiem jest zabezpieczenie ogrodu przed szkodnikami. Jak wiadomo najwięcej niszczycieli jest wśród owadów i ślimaków, które przede wszystkim obgryzają liście, owoce i warzywa. Można zwalczać je naturalnymi środkami jak na przykład poprzez posadzenie mięty, tymianku, lawendy, rozmarynu, czy bazylii ponieważ odstraszają one swoim zapachem. Kolejnym sposobem jest użycie do tego specjalistycznych preparatów jak: opryski, żele, spray’e, mydła potasowe. Niestety nie tylko owady przeszkadzają nam w utrzymaniu ładu. Krety – to przez nie nasze trawniki mają pełno kopców i wyglądają bardzo nieestetycznie. Należy się ich jak najszybciej pozbyć. Posłużą do tego domowe sposoby jak spleśniała skórka z cytryny, pety, włosy człowieka lub psa, czy resztki ryb, które należy wsadzić w wykonaną dziurę. W przypadku środków ogólnodostępnych zastosować można płyny, granulaty oraz odstraszacze elektryczne. Ale zanim zaczniemy z nimi walczyć warto pomyśleć o aplikacji w ziemi siatki na krety, która zapobiega przed przedostaniem się na zewnątrz. Dodatkowo pozytywnie wpływa na system korzeniowy, który zostaje wzmocniony tworząc niesamowicie mocną barierę. Dzięki materiałowi, z którego jest wykonana doskonale sprawdza się w każdych warunkach atmosferycznych.

Kolejnym aspektem jest odpowiednio przystosowana gleba. Jeśli marzysz o pięknej trawce, przez cały rok, genialnym pomocnikiem będzie nawóz do trawy. Dzięki niemu będzie zmineralizowana, przez co uzyska intensywny zielony kolor, zagęszczenie darni, a także niesamowitą trwałość. Po tym kroku możemy przystąpić do kupna nasion trawy. W przypadku każdej kategorii (czy to tereny dekoracyjne, użytkowe, bardzo suche, czy nawet golfowe) najlepszym wyborem jest trawa barenbrug. Jest ona zwarta, o głębokim odcieniu zieleni, odporna na zanieczyszczenia powietrza oraz dobrze znosi użytkowanie.

Po trzecie pomocny będzie w tych dniach system nawadniania, który utrzyma trawę w dobrej kondycji. Gdy nie mamy czasu na kontrolowanie stanu trawników dobrze zaopatrzyć się w sterowniki nawadniania, które są w stanie same zdecydować kiedy nawilżenie jest niezbędne. Ogromnie ułatwia to przede wszystkim posiadaczom dużych ogrodów dbanie o nie, które zajmuje mnóstwo czasu, a my go po prostu nie mamy. Nawadnianie samo załącza się w danej strefie, gdy jest to potrzebne. Takie systemy sprawią, że nie powstaną zaległości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>