Salon w stylu skandynawskim

salon w stylu skandynawskim

źródło: http://designlike.com/2011/12/23/30-beautiful-scandinavian-living-rooms-with-inspiring-ideas/

Ostatnio bardzo modny stał się styl skandynawski, który z każdym rokiem zdobywa coraz więcej zwolenników. Można urządzić w takim charakterze cały dom lub tylko jedno pomieszczenie. W tym artykule zastanowimy się, jak stworzyć skandynawski salon.

Styl skandynawski

Styl skandynawski to przede wszystkim prostota i funkcjonalność. Dominującym kolorem jest biel. Jasne wnętrza, harmonia i minimalizm sprawią, że nawet niewielkie pomieszczenia stają się optycznie większe. Jako że w krajach skandynawskich mieszkańcy cierpią na deficyt słońca, często rezygnuje się z ozdób w oknach – firan, czy zasłon lub mocno ogranicza się ich ilość. Ważnym elementem tego stylu są dodatki wykonane przede wszystkim z naturalnych materiałów.

Skandynawski klimat w salonie

Aby podkreślić skandynawski klimat w salonie, należy zacząć od położenia odpowiedniej podłogi. Dobrym rozwiązaniem będą jasne drewniane deski, które mogą być pobielane. Efektownie będą wyglądać wyraźnie widoczne słoje.

Kolejnym krokiem będzie dobór odpowiednich mebli. Oczywiście powinny one być w jasnych kolorach – biel i błękit są jak najbardziej mile widziane. Niezbędnym elementem jest stół, wokół którego gromadzą się członkowie rodziny. Jeśli koniecznie chcemy ozdobić okno, możemy postawić na zasłony bez firan.

Ważnym aspektem jest oświetlenie, które w krajach Skandynawskich ma szczególne znaczenie. Pożądane są wszelkiego rodzaju lampy dające ciepłe światło.

Dodatki w skandynawskim salonie

Na pierwszy rzuty oka salon urządzony w takim charakterze mógłby się wydawać nieco chłodny i niedostępny, ale za pomocą odpowiednich dodatków możemy go ocieplić. Z pewnością niebanalne dekoracje nadadzą wnętrzu niepowtarzalny charakter. Powinny być one wykonane z naturalnych materiałów, takich jak len, ratan, drewno.

Poduszki są ważnym elementem skandynawskiego wnętrza, podobnie jak wszelkiego rodzaju koce i pledy. Również oryginalne świeczniki i świeczki są pożądanym dodatkiem.

Skandynawski styl sprawdzi się przede wszystkim w małych mieszkaniach, ale nie tylko! Odpowiedni będzie dla osób ceniących sobie elegancję, komfort i funkcjonalność. Urządzenie mieszkania w takim charakterze spodoba się z pewnością ludziom młodym, którzy cenią sobie niezależność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>