Małe mieszkanie jak urządzić

meble salonowe

Marzysz o własnym mieszkaniu, jednak nie stać cię na przestronny apartament a twój budżet pozwala tylko na zakup skromnej kawalerki? Nie załamuj się. Odpowiednie umeblowanie może zdziałać cuda. Sprawi, że każde nawet najmniejsze mieszkanie będzie funkcjonalne i komfortowe w używaniu.

Planowanie to podstawa

Podziel przestrzeń mieszkania na poszczególne sekcje. Oddziel część dzienną od prywatnej. Zadbaj o to, aby znalazły się w nim część kuchenna przechodząca przez jadalnię do salonu. Przechodzenie jednych elementów w drugie musi być płynne i logiczne.

Ważnym aspektem jest odpowiednie zastosowanie kolorów. Unikaj ciemnych barw, które obciążą wnętrze i sprawią, że stanie się ciemne i mroczne. Dobrze sprawdzą się jasne odcienie, które rozświetlą pomieszczenie i powiększą go optycznie. Zaleca się zastosowanie zazwyczaj dwóch lub trzech kolorów, które wypełnią wnętrze. A jeśli decydujesz się na mocne kolory, zastosuj je jedynie w paru strategicznych punktach.

Za duża ilość wzorów również nie jest wskazana. Zalecanym jest wybranie jednego motywu przewodniego, który może być kontynuowany na poszczególnych elementach wystroju. Jednak również z nim nie należy przesadzić. Wzory powinny być rozłożone w sposób subtelny i dokładnie przemyślany.

Jeśli masz możliwość wybierz mieszkanie z wysokim sufitem. Takie rozwiązanie optycznie je powiększy i sprawi, że stanie się bardziej przestronne. Odpowiednia ilość okien również może zdziałać cuda. Wprowadzają światło, które dodatkowo może być rozprowadzone po całym mieszkaniu, dzięki odpowiednim zastosowaniu luster.

Dobór odpowiednich mebli salonowych

meble salonowe

Każdą aranżację tworzy wyposażenie, które wypełnia wnętrze, a także czyni go funkcjonalnym. Meble salonowe powinny być kontynuacją jadalni i kuchni. Ważne jest, aby została zachowana kolorystyka oraz kształty. Dobrze sprawdzą się proste kontury i nieobciążające konstrukcje. Wskazany jest również pewnego rodzaju minimalizm, dzięki któremu wnętrze wygląda schludnie i przejrzycie. Ciekawe rozwiązania podaje producent mebli Bog-Fran. Wykorzystuje tradycyjne rozwiązania połączone z nowoczesnym designem. Naszą uwagę zwróciło w szczególności zestawienie ciepłego drewna z delikatnym szkłem. Interesujące jest również ustawienie oświetlenia wewnątrz witryn, które wprowadzą ciepły klimat i podkreślą umieszczone w niej ozdoby.

Również nie zapominajmy o odpowiednim rozłożeniu oświetlenia na mieszkaniu. Ustawienie lamp stojących oraz sufitowych, a także punktów świetlnych, wprowadzi odpowiednią atmosferę i rozjaśni strategiczne miejsca mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>