Kilkanaście centymetrów nad ziemią

wiszące łóżko z homify.pl

Źródło: https://www.homify.pl/

Masz mały pokój, ale lubisz spać na dużym łóżku? Lubisz niestandardowe rozwiązania? Chcesz ożywić sypialnie? To wszystko zapewnia wiszące łóżko, które można podwiesić pod sufitem. Oczywiście można wybrać wiszące łóżko bez tej opcji, ale to będzie za proste.


Przyjrzyjmy się zaletom i wadom takiego niespotykanego mebla. Zawsze zaczyna się od zalet, ale nie tym razem. Na pierwszy ogień pójdą wady, bo jest ich tak niewiele.

Wady – minusy odróżniające wiszące łóżko od standardowego

Silnik:
jeśli coś się może kiedykolwiek popsuć to silnik w wyciągarce. Oczywiście będzie to bardzo, bardzo sporadyczna przypadłość, ale jednak jest to element odróżniający wiszące od normalnego stojącego łóżka. A jak więcej elementów to więcej rzeczy może się popsuć. No, chyba że ktoś chce je wciągać ręcznie.

Wciąganie ręczne:
I jeśli ktoś się zdecyduje na ręczne wciąganie łóżka, to musi tę czynność wykonywać. Niemalże codziennie. Siły nie trzeba za wiele, ale jednak normalne łóżka tego nie potrzebują, więc minus.

Cena:
Jako że łóżka takie są oryginalne i należy dostosować do nich pomieszczenie, gdzie będzie się znajdowało, ich cena rośnie. Wiszące łoża mogą kosztować od 10 000 zł do nawet 30-40 tys.

Mogłoby się wydawać, że liny lub łańcuchy utrzymujące łoże nad ziemią będą przeszkadzać w użytkowaniu, a jednak nie przeszkadzają bardziej niż zagłówki łóżka.

Zalety – te oczywiste oraz te, na które można od razu nie wpaść.

Oszczędność miejsca:
Bo można je podnieść nad wysokość głowy, tak żeby nie przeszkadzało. Jego podwieszenie oraz opuszczenie na wysokość do spania czy odpoczywania to tylko minuta więc nie trzeba długo patrzeć, jak łóżko się opuszcza.

Design:
O tym nie trzeba za wiele mówić. Wiszące łóżko to coś nietypowego co przyciąga uwagę.

Łatwiejsze zasypianie:
Lekkie kołysanie uspokaja i pomaga zasnąć. Jeśli ktoś kiedyś leżał na hamaku, to wie dokładnie, o co chodzi. Jeśli ktoś nigdy nie spał w hamaku, to musi spróbować.

Łatwe sprzątanie:
Nareszcie nie trzeba się męczyć, żeby pod nim odkurzyć czy umyć podłogę. Wystarczy wcisnąć przycisk na pilocie i patrzeć jak udostępnia się, wcześniej ciężkie do umycia miejsce.

Nie rysuje podłogi nogami:

No bo ich nie ma.

Nie zawsze trzeba je zaścielać:
W końcu i tak nikt nie zauważy, jak będzie pod sufitem. Przydatne najbardziej w przypadku pośpiechu lub niezapowiedzianych gości. Trzeba się jednak liczyć z tym, że większość osób jak nie wszyscy, przynajmniej za pierwszym razem będą chcieli mebel zobaczyć, więc jednak czasem przydałoby się je doprowadzić do porządku.

Więcej możliwości:
Oświetlenie pod łóżkiem jest możliwe do zamontowania. Paski Led nie zajmą dużo miejsca, a na pewno dadzą dużo światła przy zawieszonym łóżku pod samym sufitem, ale również w nocy jest to świetne rozwiązanie, by nie budzić drugiej osoby, a jednak coś widzieć. Łóżko w nocy wisi na jakiejś wysokości, a nie leży na posadzce, więc światło może się rozproszyć po całej sypialni.

Ciężko o dwa takie same łóżka:
Chociaż meble mogą być do siebie podobne to przystosowanie pomieszczenia oraz dodatki takie jak światła czy bloczki, każdy może wybrać według swojego upodobania. To stwarza ogrom kombinacji, a co za tym idzie, niepowtarzalność.

Ręczna robota:
Większość, jak nie każde wiszące łóżko na naszym rynku robione jest przez rzemieślników, a nie fabryki. Każdy egzemplarz jest wykonany równie starannie, co daje nam gwarancję podwyższonej jakości.

Dowolny materac

Z racji tego, że większość produkowana jest indywidualnie, można zamówić wymiary odpowiadające naszemu oczekiwanemu materacowi. Przynajmniej na początku każdy posiadacz nowego łóżka spędza w nim mnóstwo czasu, więc dobrze jest dobrać jak najlepszy materac do siebie. Zachęcam zatem doczytać jaki materac wybrać.

Zalet jest wiele. Wady to w większości utrudnienia związane z mechaniką podnoszenia i opuszczania, ale oczywiście stosując dobry sprzęt można je praktycznie wyeliminować. Nie wiem, czy ktoś po przeczytaniu artykułu zdecyduje się na ten pomysł, ale ja już projektuje w głowie swoje ogromne podwieszane łóżko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>