Jak urządzić pokój niemowlaka w sypialni rodziców? Kącik dziecka w sypialni rodziców

kołyska

Przyjście dziecka na świat wiąże się z wieloma zmianami. Niekiedy życie rodziców zupełnie się odmienia. Przygotowania do narodzin dziecka powinny rozpocząć się wystarczająco wcześniej, tak by możliwe było zdążenie ze wszystkimi sprawami. Początkowe tygodnie życia, niemowlak w większości przebywa w domu, dlatego odpowiednie zaprojektowanie jego przestrzeni jest bardzo ważne, a wydzielenie w sypialni kącika dla niego powinno być dokładnie przemyślane.

Wydzielając przestrzeń dla dziecka należy zwrócić uwagę na czynniki, które mogą być dla niego szkodliwe. Zbyt mała odległość od okna czy grzejnika, może przyczynić się do wielu chorób i dyskomfortu maluszka. Warto wcześniej przemeblować pokój, aby znaleźć miejsce idealne na potrzeby dziecka. Samo okno powinno być również dostosowane pod kątem dziecka, tak by zapewniona była odpowiednia cyrkulacja powietrza oraz przepuszczalność, dzięki czemu unikniemy dusznego powietrza i wilgoci. W momencie w którym mamy znalezione miejsce, warto zastanowić się czy chcemy mocno wyakcentować strefę dziecka poprzez inny rodzaj tapety lub koloru ściany, czy w sposób raczej subtelny za pomocą delikatnych dodatków i ozdób. Dobierając tapetę czy również dodatki warto zastanowić się na doborem kolorów, powinny one być raczej stonowane, pastelowe niż mocne i krzykliwe, co mogłoby nie potrzebnie rozpraszać dziecko. Kolejną kwestią jest dobór odpowiednich mebli dziecięcych. Wybór odpowiedniego łóżeczka, przewijaka, czy również komody powinien opierać się na spójności z całościowym wyglądem sypialni oraz jednym motywie kolorystycznym – odpowiednio dobrane potrafią nadać wnętrzu szyku.

Wybierając meble dziecięce kierujmy się doborem ich w taki sposób, aby pasowały do wyglądu i motywu sypialni, oczywiście przy uwzględnieniu osobności strefy dziecka. Nie warto stawiać na krzykliwy kolor różowy w strefie dziecka podczas, gdy nasza sypialnia jest w odcieniach turkusu czy czerwieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>