Jak ochłodzić dom? Jak obniżyć temperature w domu?
Ostatnio pojawiająca się fala upałów doskwiera wszystkim. Panująca wszech obecnie wysoka temperatura męczy coraz bardziej. Co zatem zrobić, żeby skutecznie obniżyć temperaturę panującą w domu? Pierwsze co przychodzi na myśl to klimatyzacja i wiatrak, jednakże istnieje kilka dodatkowych pomysłów które pomagają w ochronie przed wysokimi temperaturami w domu. W niniejszym artykule wskażemy co zrobić, by ustrzec się przed upałami w domu.
Klimatyzacja, wiatrak i co dalej…?
Wysokie temperatury są bardzo męczące i utrudniają codzienne czynności, szybciej się męczymy, ciężej jest nam się skupić. Po ciężkim dniu większość marzy o wróceniu do domu, w którym będzie chłodno oraz można będzie odetchnąć od całodziennego upału. Istnieje wiele opcji ratujących w takich sytuacjach. Najprostszym możliwym wyjściem jest zakup klimatyzacji jednak nie każdego na nią stać, a co dopiero utrzymywać, gdyż większość urządzeń klimatyzacyjnych pobiera dużą ilość prądu. Kolejnym najczęściej pojawiający się pomysłem jest wiatrak, jednak ochłodzić on może ograniczoną powierzchnię, zatem kupowanie dużej ilości wiatraków jest również kosztowne. Co więc można zrobić by zaradzić z jednej strony upałom, a z drugiej dodatkowym kosztom?
Tu pojawia się opcja nowoczesnego podejścia i skorzystania z tego co daje technologia. Chcąc skutecznie chronić się przed wysokimi temperaturami, a przy tym nie wydawać codziennie pieniędzy na ten cel, warto zainwestować w ocieplenie natryskowe. To rozwiązanie, które pozwala na odpowiednią wymianę powietrza pomiędzy domem, a jego otoczeniem. Cyrkulacja mas powietrza powinna odbywać się w określonej częstotliwości, ponieważ zbyt duża przepuszczalność oraz zbyt częsta wymiana powietrza zmuszają do ciągłego i nieprzerwanego chłodzenia. Powietrze, które zostaje wychłodzone jest po chwili wymieniane z zewnętrznym, przez co temperatura w danym pomieszczeniu może się podnosić. Wykorzystanie pianki natryskowej pozwala na kontrolowanie wymiany mas powietrza i całościowego obiegu ciepła. Inwestycja w takie rozwiązanie pozwala przy jednorazowym wydaniu pieniędzy, na ich oszczędzanie w przyszłości, a dodatkowo na cieszenie się przyjemną temperaturą w domu!
Chłodzenie zacznij od podstaw
Warto również pamiętać, że o odpowiednią cyrkulację powietrza oraz jego jakość możemy zadbać już na poziomie rozpoczęcia budowy. Odpowiednie zabezpieczenie fundamentów okazuje się kluczowym w walce z grzybem i drobnoustrojami. Zastosowanie folii fundamentowej poziomej pomaga w odprowadzeniu wody gruntowej po powierzchni ściany, zabezpieczając ją przed wilgocią. Również izolację natryskową można zastosować na podłoże, zapewniając tym samym termo i hydroizolację w piwnicy.
Dodaj komentarz