Izolacje wdmuchiwane – ocieplenie dla trudnodostępnych miejsc!

Izolacje wdmuchiwane (nazywane również blow-in) to sposób termoizolacji polegający na aplikacji po ciśnieniem sypkiego materiału izolacyjnego w przestrzeń, którą chcemy docieplić. Innymi słowy wdmuchujemy izolator (np. granulat wełny mineralnej czy wełnę celulozową) wprost na powierzchnię izolowaną.

Metoda dzięki temu, że jest praktycznie bezinwazyjna, doskonale nadaje się do ocieplenia ścian, stropów, stropodachów w budynkach użytkowanych od wielu lat. Wdmuchiwany granulat całkowicie wypełnia wolną przestrzeń i szczeliny, zatrzymując ciepło i niwelując kłopotliwe mostki cieplne.

Dodatkową zaletą izolacji wdmuchiwanych jest wysoki współczynnik izolacji akustycznej. Tłumią one hałas całkiem skutecznie, co przekłada się na komfort użytkowników budynku. Izolacje wdmuchiwane świetnie sprawdzą się w ociepleniu trudno dostępnych miejsc, jak poddasza, skosy, stropy itd.

Więcej na stronie https://termo-strop.pl/izolacje-wdmuchiwane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>