Graffity – oryginalny pomysł na malowanie ścian

SARA-PRO-1

źródło: http://voster.pl

Obecnie biały kolor ścian przechodzi już do przeszłości, w jego miejsce coraz częściej decydujemy się na nietuzinkowe malowidła. Przede wszystkim taki rysunek ma za zadanie nie tylko zwiększyć walory wizualne ale również jest przejawem artyzmu współczesnego społeczeństwa. Szukamy coraz nowszych pomysłów na ożywienie wnętrza, czy wyrażenia siebie co z pewnością zapewni nam oryginalne graffiti. Street art przestał już być postrzegany jako symbol wandalizmu, znalazł on nie tylko zastosowanie na murach starych budynków czy stacjach kolejowych, ale coraz częściej wykorzystywany jest do ozdoby pomieszczeń. Wraz ze wzrostem zainteresowania taką formą wypełnienia ścian, na rynku dostępnych jest wiele ofert malarzy, grafficiarzy, którzy są w stanie wykonać niemal każdy abstrakcyjny malunek.

Salon – czy to dobre miejsce na graffiti?

Do nie dawna mylnie wiązane z buntem młodego pokolenia, graffiti jest nie tylko zarezerwowany dla pokoju nastolatka. Świetnie wkomponuje się również w aranżacji stylowego salonu. Doskonale pasuje do surowych mebli, w których panują proste kąty oraz szaro-biała kolorystyka. Minimalizm i prostota wnętrza pozwala na szaleństwo i moc kolorystyczną na ścianie. Przed wyborem konkretnego szablonu, należy najpierw zastanowić się nad motywem odcieni dominującym w domu. Malunek będzie miał za zadanie podkreślić go, oraz utworzyć harmonijną całość zresztą pomieszczeń.

Jakie graffiti będzie odpowiednie do klasycznego salonu?

Możliwości jest wiele. Tak naprawdę ograniczenie stanowi nasza wyobraźnia oraz skłonność do odwagi na niekonwencjonalne rozwiązania. Jeśli lubimy jednak proste nie wyróżniające się wzory, zdecydować się możemy na malunek przedstawiający krajobraz typu zachód słońca, czy inne elementy przyrody, wykonane oczywiście w oryginalny sposób. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zamiast tradycyjnych fotografii, nasz portret naścienny.

Graffiti na ścianie równie dobrze współgra z pokojami nasyconymi kolorami. Dla zachowania równowagi malunek może być w odcieniach szarości i bieli. Wkomponowanie barwnych rysunków w bogato umeblowaną przestrzeń wymaga jednak wyczucia i talentu, aby nie uzyskać efektu przesycenia kształtów i kolorów.

Dobrze wygląda na ścianie z ościeżnica niewidoczną. Wyłożenie malunku przechodzącego ze ściany na drzwi, sprawia wrażenie jednolitej powierzchni, a drzwi wydawać się będą jakby były ukryte. Więcej inspiracji znajdziesz na stronie voster.

Młodzieńczy bunt – graffiti idealne w pokoju nastolatka

Niemal każdy dorastający chłopak poszukuje swojego stylu i dąży do wyrażenia siebie. Graffiti to świetny pomysł na pobudzenie jego wyobraźni. Szablonów jest tyle ilu pomysłodawców, od klasycznych napisów z plątaniną słów, przez ekstrawaganckie figury geometryczne do postaci przedstawiających ulubionych bohaterów. Z pewnością każdy nawet najbardziej wymagający nastolatek będzie wam wdzięczny za tego typu wykończenie wnętrza. Dlaczego graffiti idealnie wstrzela się w gusta tej grupy? Oryginalność – słowo charakteryzujące współczesną młodzież, doskonale znajduje odzwierciedlenie w tych nietuzinkowych malunkach. Dodatkowym atutem jest to, że meble pokoju młodej osoby idealnie wkomponują się w styl graffiti.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>