Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne – wizytówka w Twoim domu

Pierwsze co widzimy przy odwiedzinach, to drzwi zewnętrzne. Wchodzimy, widzimy piękne pomieszczenia i kolejne drzwi. Można dojść do wniosku ze trzyma w pewnym sensie są nasza wizytówka. Widzimy po nich styl, w jakim odnoszą się domownicy. Klasyczny, nowoczesny, czy może ekstrawagancki. Bez znaczenia czy ktoś jest bardziej zamożny, czy mniej, posiada u siebie zestaw drzwi. Podstawową ich funkcją jest chronić nas w przypadku zewnętrznych,a także dzielić i dawać prywatność, jeżeli mowa o wewnętrznych.

Jest to także zakup na całe lata, dlatego warto dobrze zastanowić się nad naszymi potrzebami jak i oczekiwaniami, aby móc dopasować idealne rozwiązanie, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z nas.

 

Jakie drzwi wejściowe?

Pierwszą napotkana rzeczą w domu, z która mamy kontakt są drzwi wejściowe. Dobrze jakby były z jak najlepszego materiału, w końcu to nasz strażnik. Nie możemy także zapominać o odpowiednim ociepleniu ich, w końcu jest to miejsce kontaktu wewnętrznego z zewnętrznym. Wypełnienie w postaci płyty MDF jest zadowalające, lecz jeżeli chcemy liczyć na dobrą izolacje cieplną, to powinny być dodatkowo wyłożone płytą styropianową, dająca najlepsza izolacje jaka jest dostępna. Kluczową sprawą jest odpowiednie zabezpieczenie się przed niechcianymi osobami w postaci dobrych zamków. Aktualnie na rynku stosuje się podwójne bezpieczeństwo, w postaci dwóch rodzajów zamków jednocześnie, w raz z dodatkowymi elementami ochronnymi:

  • zamek spuszczalny dolnie,
  • zamek górny z wkładką patentową
  • zawiasy czopowe wkręcane
  • wizjer szerokokątny

Nasza propozycja na dobre i przy tym niedrogie drzwi padła na:

drzwi zewnetrzne

 Co z drzwiami wewnętrznymi?

Przez ten rodzaj drzwi będziemy najczęściej przechodzić, stąd muszą być wyjątkowo dobrze wykonane i zamontowane. Drzwi nie tylko mają funkcję oddzielającą, lecz są też naszym gwarantem strefy prywatności. Powszechnie stosuje się drzwi z dodatkowymi elementami szklanymi, co jest dobrym rozwiązaniem przy słabo oświetlonych pomieszczeniach. Jeżeli zaś stawiamy na całkowitą prywatność i lite drzwi, to nic nie stoi na przeszkodzie do tego. Pamiętajmy tylko o świetle, które jest dla nas bardzo ważne, bo ma wpływ nie tylko na samo oświetlenie pomieszczenia, lecz także na nas komfort pracy. Nasz wybór padł na jeden rodzaj drzwi ładnie przeszklonych, dających oświetlenie oraz na drzwi jednolite, typowo gabinetowe.

Gabinetprzeszklone

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po więcej inspiracji dostosowanych do indywidualnych potrzeb jak i do poznania parametrów technicznych zapraszamy na http://voster.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>