Domy modułowe – mobilne mieszkania

Pasywne domy modułowe

Konstruowane, żeby w jak największym stopniu zagospodarować przestrzeń. Nieszablonowe rozwiązania i nowe technologie pozwalają na komfortowe życie na niedużej powierzchni. Niedużej, bo dom jedno-modułowy to najczęściej niecałe 40 m² zamieszkiwanej powierzchni.

Izolacje Natryskowe

Dom modułowy buduje się z impregnowanego drewna na stalowej ramie, która umożliwia podnoszenie i ewentualne przemieszczenie.
Cała reszta zależy od nowego właściciela. Nic nie stoi na przeszkodzie by uczynić taki domek energooszczędnym. Należy wtedy pamiętać o dobrej izolacji od warunków zewnętrznych, ale również o tym, żeby zatrzymać zgromadzone ciepło w środku, a tego na pewno zbierze się dużo. Warto zastosować wtedy okna pasywne. CO to takiego okna pasywne i dlaczego warto je stosować można przeczytać tutaj:Okna Pasywne.

Choć obiekt stoi na stalowych ramach, to izolacja podłoża go nie ominie. Na szczęście nowoczesne technologicznie folie potrafią zagwarantować nam odpowiednią izolację, przy jednoczesnym dobrym przepływie powietrza. Ciekawostka: jedną z pierwszych firm w europie produkującą nowoczesne geomembrany jest polska firma PLAST MASTER.

Jak można było się domyśleć, skoro napisałem wcześniej „dom jedno-modułowy” to są i wielo-modułowe. Bez przeszkód możemy połączyć ze sobą dwa lub więcej modułów, z czego każdy mierzy około 38 m² powierzchni.

Na koniec to co zastanowi każdego zainteresowanego sprawą domów modułowych, a mianowicie cena. I tu miłe zaskoczenie, bo cena jednego modułu to około 50.000 zł. Porównując to do mieszkania,a raczej kawalerki o podobnym metrażu, musielibyśmy wydać 3 razy więcej. Cena oczywiście bez działki, ale działkę zawsze można zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>